Auktoriserade tävlingsledare

Lista med godkända tävlingsledare.
Uppdaterad 2016-05-02

Nytt från 2011-01-01 är att tävlingsledare har rätt att tävla i klass där de själva inte tjänstgör.
Om du saknar ditt namn i listan kontakta styrelsen kassor@shfk.se.

Tävlingsledare

Namn Adress Telefon E-post
Aasen, Linn Hagalundsgatan 9, 736 35 Kungsör 707404164 linn.aasen@hotmail.com
Ackerup, Pamela Lönngatan 46 F, 214 49 Malmö 0768-451593 pamelaackerup@hotmail.com
Ahlberg, Jonna Hasselbacksgatan 33, 504 54 Borås 0709-82 35 98 jonna_ahlberg@hotmail.com
Andersson, Agnes Odensåker Prästgården 1, 540 15 Väring 0500-43 53 78 agnes.pagnes@hotmail.com
Andersson, Jenny Tholin Väktaregatan 82, 233 41  Svedala 070-594 26 93 jenny.tholin@telia.com
Areklew, Malin Århusgatan 44, 164 45 Kista 08-750 99 97
Axelsson, Anita Bellevuegatan 19 B, 653 42  Karlstad 070-630 99 05 anita@anitaaxelsson.se
Axelsson, Hanna Norra Fogdelyckegatan 33 G, 374 38  Karlshamn 070 – 888 88 14 kelpieliv@gmail.com
Beijer, Zandra Skördegatan 4, 736 30 Kungsör 070-0993090 zandrabeijer@hotmail.com
Benjaminsson, Titti Brors gata 5, 543 34  Tibro 076-851 19 13 tittiflitt@hotmail.com
Bergling-Petersson, Ewa Fivelstad 415, 591 93  Motala 073 – 430 40 64 ewa.hundtrivsel@telia.com
Bergman, Helén Släbråtens By 6, 688 91 Storfors 073-689 46 50 helen.b.6@hotmail.com
Bergqvist, Ulla Holmsundsvägen 34, 913 35  Holmsund 070-313 34 01 ulla.lennart@hotmail.com
Björkman, Ida Björn Gottliebs väg 10, 590 29 Borensberg 070-512 45 05 owejolly@hotmail.com
Blid, Kristina Friggs väg 6, 830 43 Ås 063-30201
Borgh, Jeanette Raneredsvägen 119, 437 92 Lindome 031-872520 jeanette.borgh@telia.com
Carlsson, Hanna Hagåkersgatan 3 C, 431 41 Mölndal 0709-160062 hannacarlsson82@bredgand.net
Carlström, Emilie Torsgatan 23 b, 731 34 Köping 0735972285 emilie_1986@hotmail.com
Dafid, Susanna Barkvägen 20 B, 541 64 Skövde 0704-56 54 32 susanna@silverlilja.se
Donlau, Marie Ramstorpsgatan 58, 587 33 Linköping 070-6675149 donlau@bredband.net
Edin, Linda Skogså 219, 961 91  Boden 070 – 671 35 36 tavidie@gmail.com
Eklund, Kerstin Fastingsgatan 94, 129 43 Hägersten 0707-334932 kerstin@silkventure.se
Englöf, Tomas Floragatan 16, 733 37 Sala 0704664566 tomas.englof@sheab.net
Ericsson, Marianne Söderkullagatan 24 A, 507 63  Borås 076-392 16 31 men.1959@yahoo.se
Eriksson, Hanna Kallbrunn , 740 30 Björklinge 070-9504206 h-a-nna@hotmail.com
Eriksson, Helena Dalgången 23, 417 15 Göteborg 0735-123 252 helena@kungligahundar.se
Eriksson, Maja Lelle Karls-väg 5, 656 38 Karlstad 054-836868 majsen_8@hotmail.com
Falk, Helena Ankdammsgatan 28, 171 43 Solna 08-6563534 helenafalk@bredband.net
Gasslander, Gun Vasavägen 11, 582 20 Linköping 0708855104 gun.gasslander@gmail.com
Genberg, Angelika Malandsvägen 43, 863 32  Sundsbruk 070-276 17 68 angelika_genberg@hotmail.com
Gerdlind, Liselott Malmskogsvägen 1, 184 63 Åkersberga 070-473 33 89 fix.a.lot@hotmail.com
Grafström, Mimmi Bohusgatan 57, 116 67 Stockholm 08-6402019
Granberg, Angelica Kragvägen 167 A, 904 41 Röbäck 070-383 13 37 angelicamgranberg@gmail.com
Granlien, Lene Blåsippsgatan 36, 565 34 Mullsjö 0761-708449 lene.granlien@hotmail.com
Granlund, Beatrice Rytterne Råby 2, 725 92 Västerås 073-67 50 828 bea.granlund@telia.com
Green, Therése Rågången 11, 903 40 Umeå 070-752 99 96 jagdugerbra@yahoo.com
Gudinge, Monica Stenåldersgatan 72, 589 51 Linköping 070-223 58 28 nickigudinge@bredband.net
Gustavsson, Rolf Bänorp Bergsätter, 590 75 Ljungsbro 0708-510793 4000gustavsson@telia.com
Hammar, Linn Ängsjömåla 1, 370 17  Eringsboda 073-841 94 90 linnhammar@hotmail.com
Hamrén, Zandra Hagmarksvägen 34, 90 345 Umeå 073-8398502 zandra.hamren@hotmail.com
Hansson, Marie Granlunds väg 3, 302 91 Halmstad 070-607 50 08 marie.hansson@jycke-tryck.se
Hederén, Emma Skogby PL 2672, 762 94 Rimbo 073-5021967 Kellaan3@hotmail.com
Henriksson, Fannie Torkels väg 26, 437 34 Lindome 072-3336700 fiffan@telia.com
Hellman, Bengt Grusvägen 6, 264 71 Ö-Ljungby 0435-21734 bengt.hellman@telia.com
Hjalmarsson, Britt-Louis Grönered Lidhem, 511 98 Hyssna 0320-92324 britt-louis@tele2.se
Namn: Linda Holm Södra fyrljusv 16c, 423 39 Göteborg 0723-001933 linda.hannah@telia.com
Håkansson, Sandra Glimmerstigen 50, 196 33  Kungsängen 070-631 24 70 sandra@villemo.se
Jaczewski, Susanne Åskmolnsvägen 59, 743 35  Storvreta 018-31 40 11 sussie@freestylehundar.se
Jansson, Anna Röke 4053, 282 93 Röke 072-2300766 anna.nalle@telia.com
Johansson, Angelica Gamlastorgatan 21 , 913 31 Holmsund 070-350 35 39 angelicajohansson6@hotmail.com
Johansson, Ellen Niemiselsvägen 4, 955 32  Råneå 070-275 37 23 ellen_johansson@live.se
Johansson, Erika Bygdegatan 348, 583 31  Linköping 070-956 71 67 johansson_erika@yahoo.co.uk
Johansson, Karin Råddeby 50, 517 96 Hultafors 0736-402390 karin@aktivhundsport.se
Johansson, Renata Gryta-Husby skola 10, 749 63 Örsundsbro 073-935 47 75 renata.johansson@hotmail.com
Jönsson, Ann-Louise Ringhornegränd 4 B, 224 74 Lund 0707-658590 tic_tac_@hotmail.com
Jönsson, Linda Kulgränden 9C, 226 49 Lund l_j@swipnet.se
Kallerhult, Lovisa Landalabergen 25, 411 29 Göteborg 0736751344 lovisa@4fota.se
Karlsson, Alexandra Våmmedalsvägen 160, 428 31 Kållered 0739-358159 gc_alle@hotmail.com
Karlsson, Ann Sidvallsgatan 12, 654 65 Karlstad 0708-758607 ankan61@telia.com
Karlsson, Ellen Äskelunda 37, 743 86 Bälinge 0735958740 ellenkarlsson91@gmail.com
Karlsson, Sara Gamla Sibov 66, 823 91  Kilafors 070 – 531 73 97 sara@frivydesign.se
Karlsson, Yvette Prästmossen 120, 438 94 Härryda 0761-999550 yvette.karlsson@hotmail.com
Kunis, Emelie Eketrägatan 9, 418 73 Göteborg 0703-626270 emeliekunis@hotmail.com
Laikre, Linda Alsätravägen 66, 127 36  Skärholmen 070-525 45 74 linda.laikre@popgen.su.se
Larsson, Anna Södertorpet, Sursa:6, 64596 Stallarholmen 070-4321777 3vallare@gmail.com
Lehman, Johanna Butorp Bostället, 664 91 Grums 070-490 08 16 johanna@karlstadshundcenter.com
Leijon, Ebba Moholms Säteri 62, 549 92 Moholm 0506-132 05 ebbaleijon97@hotmail.com
Lindberg, Malin Dellsand Sandbackavägen 22E, 903 46 Umeå 0738-035541 malindberg90@hotmai.com
Lindh Waterworth, Eva Revet 60, 913 35 Holmsund 070-551 54 07 evawaterworth@gmail.com
Lindqvist, Mikaela Torbjörntorp Gård, 513 91 Fristad 0703-051727 mikaela@jmhund.se
Lorenz, Elin Jakthornsgatan 88, 656 32  Karlstad 073 – 567 87 77 plelin88@hotmail.com
Lund, Sara Guldbacke Skatslätten Broddbo 193, 733 97 Sala 073-1433454 sara_guldbacke@hotmail.com
Lycktman, Matilda Sven Dufvas gata 16, 754 39 Uppsala 0704-782131 matilda_lycktman@hotmail.com
Löfgren, Margareta Björn Gottliebs väg 12, 590 29 Borensberg 073-943 66 43 majosflock@gmail.com
Malm, Kerstin Lärkvägen 4, 703 48 Örebro 073-0429721 kegubi60@gmail.com
Malmén, Emma Gösvägen 23, 66340 Hammarö 072-3107546 malmen.emma@gmail.com
Mamrelund, Johanna Kyndelgränd 40, 135 36 Tyresö 070-211 35 07 johanna.mamrelund@hotmail.com
Martinsson, Lisa Hallen Enheavägen 2917, 823 91  Kilafors 072 – 530 98 44 liselott_sky@hotmail.com
Martinsson, Lovisa Oxledsvägen 17C, 433 67 Sävedalen 070-4430784 lovisamartins@gmail.com
Martinsson, Pia Hallen Enheavägen 2917, 823 91 Kilafors 070 – 362 16 34 piamartinsso@hotmail.com
Mattsson, Eleonor Västra Ingsjövägen 45, 437 92  Lindome 073-987 88 78 eleonor@bombelli.se
Mohlin, Agnes Oxenstiernas väg 151, 184 32  Åkersberga 073-582 88 61 trickhundar@live.se
Moradi, Sara Tegnersgatan 14, 652 18 Karlstad 704541007 saramoradi@hotmail.se
Myhre, Siri Ljusnevägen 2, 128 48 Bagarmossen 0708-235513 siri_kjamis@hotmail.com
Mårtensson, Nathalie Cypressvägen 13, 135 52 Tyresö 070- 68 30 674 nathaliem@live.se
Mäkikaltio, Jenny Blidvägen 14, 976 32  Luleå 073-048 38 43 underlig_@hotmail.com
Nordin, Janna Lisebergsvägen 122 A, 125 35 Älvsjö 070-8743119 janna_nordin86@hotmail.com
Nordlander, Annika Granmyrsgatan 14, 654 69 Karlstad 070-6277891 annika@nordlander.tk
Nyman, Hanna Hov 239, 855 90  Sundsvall 070-235 93 35 hanna_nyman@hotmail.se
Odh, Maria Segerstad Hallhem, 520 50 Stenstorp 073-372 14 26 wilsson_odh2005@yahoo.se
Olausson, Maja Simrishamnsgatan 28, 214 23 Malmö 0708-808158 m_olausson@hotmail.com
Olgert, Emelie Furutåvägen 44 B, 352 54 Växjö 0768-783939 emelie@gosar.se
Olofsson, Camilla V. Skrävlingev 126, 212 34 Malmö 0708-417426 millan_olofsson@hotmail.com
Peiper, Sara Granängsringen 9, 135 44 Tyresö 076-257 35 25 zara.peiper@gmail.com
Persson, Emelie Tideliusgatan 65, 118 69 Stockholm 0708-54 43 33 emeliepersson96@hotmail.com
Persson, Mona Bryngelsvägen 12, 903 60 Umeå 070-276 33 07 momape@hotmail.com
Persson, Ulrika Locköfallsvägen 4, 511 68  Hyssna 070-840 95 89 ulrikap@spray.se
Pettersson, Emma Norra Kustvägen 17, 930 15  Bureå 073 – 022 19 46 emma_hallon@hotmail.com
Pettersson, Karolina Lignellsgatan 7 B, 654 63  Karlstad 076-841 50 28 scorpica81@yahoo.se
Pettersson, Linnea Domnarvägen 10 I, 784 44 Borlänge 070-7333501 hollivera@spray.se
Pöykiöniemi, Pernilla Kyrkstensvägen 15
, 691 91 Karlskoga
076-164 58 03 pillanp@live.se
Rabe, Anna Svampvägen 102, 122 63 Enskede 076-2199865 annarabe@hotmail.com
Ragnarsson, Therese Ön Västra Tärbyås, 513 96 Fristad 0706-002656 bruneeiwin@gmail.se
Ringius, Lotta Åkervägen 4 nb, 137 41  Västerhaninge 076 – 847 55 44 lotta.ringius@gmail.com
Rosén, Veronica Fredentorpsgatan 12 L, 281 47  Hässleholm 0451 – 801 91 veronica@spkk.se
Roth, Inger Hillskog Gruvlyckevägen 38, 653 43  Karlstad 070-351 25 58 hillskogrothi@hotmail.com
Röring, Margareta Sandbackavägen 26g, 903 46 Umeå 0706980915 Margareta.Andersson@Tallbacken.info
Sahlberg, Caroline Vidargatan 27, 195 52  Märsta 073-823 00 19 carromaro@hotmail.com
Salomonsson, Kim Konstapelgränd 14, 831 38 Östersund 073-8181656 kim_salo@hotmail.com
Sandgren, Lotta Ekvallsgatan 15, 632 26 Eskilstuna 070-4420670 linasally@hotmail.com
Sandström, Iréne Köpmangatan 19 B, 911 32  Vännäs 070-674 88 97 citronbiskvi@gmail.com
Schylberg, Karin Jönåkersvägen 18, 122 48  Enskede 070 – 587 63 37 kschylberg@hotmail.com
Setherberg, Frida Väderkvarnsgatan 6 D, 417 03  Göteborg 070 – 528 04 09 fridasetherberg@hotmail.com
Sievertsson-Nelzén, Ulrika Britsarvsvägen 30, 791 36 Falun 073-8402066 ulrikanelzen@gmail.com
Sikander, Martin Hagmarksvägen 34, 903 45 Umeå martin.sikander@hotmail.com
Sjödahl, Julia Naffentorpsvägen 46, 216 47 Bunkeflostrand 0708-452983 julia_sjodahl@hotmail.com
Sparre, Malin Flugsnapparevägen 12, 218 33 Bunkeflostrand 0733-337443 malinsparre@yahoo.se
Stenberg, Julia Mayer Kronåsvägen 94, 756 51 Uppsala 0730-253807 julia.m.stenberg@gmail.com
Sterner, Elisabeth  Luthagsesplanaden 16, 752 25 Uppsala 0703-432480 sternerxx@gmail.com
Strömvall, Jenny Drottning Kristinas väg 13, 736 30 Kungsör 0760-174540 nenna75@live.se
Stärner, Nathalie Vallavägen 1B, 58246 Linköping 0735-871265 nathalie.starner@gmail.com
Sundqvist, Alexandra Köpmangatan 8, 694 72 Östansjö 070-1443281 aalexandraa_@hotmail.com
Sundqvist, Lina Skogså 219, 961 91  Boden 073-047 73 49 lina_sundqvist@hotmail.com
Sunesson, Linda Duvgatan 69, 554 64 Jönköping 070-0436134 linda.sunesson@hotmail.com
Tangfelt, Malin Häggestavägen 18, 821 41  Bollnäs 070 – 397 85 90 malin@haggesta.se
Tegermark, Cecilia Lilla hundens gränd 1, 175 65 Järfälla 073-7580774 cicci_tegermark@hotmail.com
Timm, Linnea Björk Rydsvägen 2c, 584 31 Linköping 073-832 53 91 ladyfrost@dory.nu
Virtanen, Ann-Kristin Parkgatan 23, 688 30 Storfors 070-6179263 anki.v@hotmail.se
Waern, Moa Slåttervägen 165, 694 30 Hallsberg 070-2432566 mwfoto@hotmail.com
Wallin, Anette Malmavägen 226, 139 60 VÄRMDÖ 073- 689 72 12 Anette@HundKursBiten.se
Wastensson, Susann Forneberga Stockhult, 504 96  Bredared 033-12 09 83 033120983@telia.com
Weinehall, Maria Öndered 8, 528 91  Sjömarken 070 – 366 68 99 maria@spkk.se
Westin-Ericsson, Victoria Ostvägen 19B, 90 626 Umeå 0730-866722 ericsson.victoria@hotmail.com
Westrin, Charlie Bjälbogatan 8a, 582 47 Linköping 0760485113 charlie.westrin@gmail.com
Widerholm, Clara Börje Nyby 5, 755 92 Uppsala 0760-269384 clara.widerholm@elev.jallaskolan.se
Widfeldt, Helen Vaktmästaregången 5, 413 18 Göteborg 0705-674965 hwidfeldt@gmail.com 
Zetterljung, Ann-Sofie Garpstensvägen 1, 635 32 Kvicksund 072-51 51 857 ann-sofie.zetterljung@hotmail.com
Åström, Sabine Paradisgränd 3, 903 63  Umeå 070-668 11 31 totte_sabi@alive.se
Öberg, Ann-Christin Bondhyttan 17, 783 91  Säter 070-446 95 95 cresteds@mantras.dk
Öberg, Sandra Älvdalsvägen 49, 165 75 Hässelby 0707-308 387 sandra@rastahunden.se
Öhlén, Sandra Mariebergsgatan 9B, 731 34 Köping 0702816786 pudel_love@hotmail.com
Öster, Yvonne Nobytorpsgatan 3, 584 22  Linköping 070-529 20 58 yvonne.oster@swipnet.se
Övermo, Märtha Lennheden 362, 781 69 Borlänge 076-2714298 marthaovermo@gmail.com

Kommentarer inaktiverade.