SM-kvallista TTM 2018

 

Uppdaterad: 2018-07-15

 

Direkt kvalade
1 Poodle Tail
Hundar: Simba  Förare: Jenny Roos och Mariette Olsson
2 106,35 Team Stor & Liten
Hundar: Kipper och Gizmo Förare: Patricia Bergenstav och Jeanette Bergenstav
Svenska Kelpieklubben 25,50 poäng
Svenska Kelpieklubben 25,80 poäng
Svenska Hundfreestyleklubben 27,15 poäng
Svenska Hundfreestyleklubben 27,90 poäng
3 93,75 Kompis pojkarna lilla bus
Hundar: Charlie, Nicki  Förare: Tomas  och Filip Englöf
Svenska Hundfreestyleklubben 24,15 poäng
Svenska Hundfreestyleklubben 23,45 poäng
SHFK lokala arbetsgrupp Karlstad 22,75 poäng
SHFK lokala arbetsgrupp Karlstad 23,40 poäng
4 81,65 Släkten är värst
Hundar: Iver och Kuta Förare: Sabine Åström
Umeå BHK 26,50 poäng
Umeå BHK 27,20 poäng
Örebro Hundsällskap bk 27,95 poäng
5 77,75 Rödluvan & Vargen
Hundar: Galli och Viva  Förare: Anette Wallin och Sofia Angleby
Örebro Hundsällskap bk 25,10 poäng
Hammarö Brukshundklubb 26,60 poäng
Hammarö Brukshundklubb 26,05 poäng
6 73,60 Jump Of Joy
Hundar: Enzo  Förare: Mariette Olsson och Jenny Roos
Ulricehamns BK 25,45 poäng
Ulricehamns BK 24,55 poäng
Hammarö Brukshundklubb 23,60 poäng
7 45,95 Team minulvmonster2
Hundar: Zelvin, Ussi Förare:Maria Nilsson  och Eva Axelsson Haraldsson
Elfsborgs Brukshundlubb 23,95 poäng
Svenska Kelpieklubben 22,00 poäng
8 44,90 Herrlösa
Hundar: Carmen Förare: Desiree och Carina  Englöf
Svenska Hundfreestyleklubben 22,60 poäng
Svenska Hundfreestyleklubben 22,30 poäng
9 41,50 Lars-Göranz
Hundar: Freddie och Kia  Förare: Moa Waern och  Linnea fogelqvist
Hammarö Brukshundklubb 23,00 poäng
Hammarö Brukshundklubb 18,50 poäng
10 38,45 Hilda’s Team Ellen
Hundar: Hilda, Ellen Förare: Ellen-Elisabeth Lund
######## Storfors Hundklubb LKK 20,10 poäng
######## Svenska Kelpieklubben 18,35 poäng
11 38,05 Signe’s Team Ellen
Hundar: Signe, Ellen Förare: Ellen-Elisabeth Lund
SHFK lokala arbetsgrupp Karlstad 19,70 poäng
Ulricehamns BK 18,35 poäng
12 26,80 Rolands Håriga
Hundar: Astra och Hurra Förare: Moa Wearn och Alexandra Sundqvist
SHFK lokala arbetsgrupp Karlstad 26,80 poäng
13 24,85 Team Gott och Blandat
Hundar: Miles, Gina, Svea, Itchi, Lyra, Qvicka
Förare: Kerstin Eklund, Frida Binette, Karin Schylberg, Embla Östh, Cecilia Mårtenson, Louise Runnemark
SHFK Arbetsgrupp STHL 24,85 poäng
14 23,65 Tvillingarna
Hundar:Fridolf, Fia   Förare: Lotta Roos
Svenska Kelpieklubben 23,65 poäng
15 23,45 Team Rocket
Hundar: Lucifer och Diez  Förare: Julia Mayer Stenberg, Frida Pettersson
SHFK Arbetsgrupp STHL 23,45 poäng
16 21,75 Dancing paws
Hundar: Euphori och Mizuki  Förare: Zandra Åsenlund och Åsa Gustafsson
Örebro Hundsällskap bk 21,75 poäng
17 17,15 Sagaris supersöta sobelsorkar
Hundar: Sandie och Zessa Förare: Eva Thorell
Storfors Hundklubb LKK 17,15 poäng